A pár příkladů ze zahraniční praxe:
Dánský parlament neumožňuje hlasování po 19:00 v jednacích dnech.
Švédský parlament se snaží vyhnout pozdnímu večernímu hlasování a hlasování (nikoli jednání) v pondělí a v pátek.
Ve Finsku byl předložen návrh na omezení plenárních zasedání a parlamentních rozprav a jejich rozložení do běžné, byť delší pracovní doby. Platí zde pravidla o časovém harmonogramu, která dávají přednost hlasování v předem stanovených časech, aby se předešlo kolizím s rodinnými povinnostmi.
Švýcarský parlament přijal opatření, která mají sladit zasedání se školním kalendářem a prázdninami.
Izraelský Kneset umožňuje jednomu z rodičů čerpat 12 týdnů plně funkční dovolené.
Parlamenty Dánska, Estonska, Islandu a Nizozemska umožňují zastupování na rodičovské dovolené,
Portugalský parlament umožňuje "dočasné zastupování" bez ztráty platu pro poslance na rodičovské dovolené.
Australská Sněmovna reprezentantů umožňuje hlasování v zastoupení v případech, kdy ženy kojí v době, kdy se má hlasovat.
Řada parlamentů zřídila jesle nebo zařízení péče o děti. Švédský i německý parlament poskytují jesle pro všechny členy a zaměstnance parlamentu. Skotský parlament otevřel svá zařízení denní péče o děti poslanců veřejnosti, která navštěvuje jeho prostory.
V Mexiku je to Komise pro rovnost žen a mužů Poslanecké sněmovny, která podporuje reformy v otázkách, které jsou velmi citlivé z hlediska rovnosti žen a mužů, jako je násilí, zdraví a politická situace.
Například Síť poslankyň finského parlamentu disponuje pravomocí navrhovat pozměňovací návrhy (např. k zákonu o zaměstnanosti žen), které se mohou týkat například zákonů o rovnosti žen a mužů a zákonů o poskytování všeobecné péče o děti); přezkoumávat legislativu z hlediska rovnosti žen a mužů; přispívat k tvorbě legislativy, jakož i k poskytování mikropůjček podnikatelkám; a prosazovat využívání genderových nástrojů při tvorbě legislativy.
Polská parlamentní skupina žen je formálně uznána parlamentem a stojí v čele tvorby legislativy týkající se kvót a také podporuje Úřad vládního zmocněnce pro rovné zacházení při lobbování v parlamentu.
V Chile se zřizuje ministerstvo pro ženy. Iniciuje legislativu pro rovnost žen a mužů, která stanoví šestiměsíční mateřskou dovolenou a bojuje proti násilí na ženách
Japonsko: Pravidelná zasedání plánovaná tak, aby se předešlo kolizím s rodinnými aktivitami, jako jsou školní a mimoškolní akce